Kurumsal Hakkında

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1-TARAFLAR

İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde elektronik ortamda imzalanmıştır.

Tez Yol Yardım ve Asistans (bundan sonra “TEZ ASİSTANS” olarak anılacaktır.)

Tez Yol Yardım ve Asistans firmasından hizmet paketi satın alan (bundan sonra “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır)

Tez Yol Yardım Hizmet firmasının müşterilerine gerekli hizmeti sağlayan Kurtarıcı-yol yardım firmaları, oteller, hava yolu firmaları, otobüs bilet satıcıları, kısa süreli ve uzun süreli araç kiralama firmaları, araç lastik tamir firmaları, yiyecek-içecek firmaları, taksi ve diğer hizmet sağlayacak firmalar (bundan sonra tek başına SERVİS birlikte “SERVİSLER” olarak anılacaktır.)

Tez Yol Yardım Hizmet paketi satışı yapan firmalar (bundan sonra “BAYİ” olarak anılacaktır.)

İşbu Sözleşme MÜŞTERİ’NİN TEZ ASİSTANS’ TAN internet sitesi üzerinden elektronik ortamdan veya bayilerden satın almış olduğu hizmet paketi karşılığında 1 yıl süre ile aşağıda detaylı olarak açıklanmış teminatlar doğrultusunda SERVİSLER tarafından Aracın arıza şekline bağlı olarak aracın kurtarılması, Yerinde onarımı, en yakın servise çekilmesi, lastik, arıza onarımının giderilmesi, Sürücünün seyahatine devam etmesi, ikame araç, konaklama hizmetlerinin yerine getirilmesi üzerine düzenlenmiştir.

TEZ ASİSTANS Tüm araçlar için hizmet vermekte olup. Verilen hizmetler açıklaması ile birlikte aşağıda listelenmiştir.

2-TEZ YOL YARDIM TEMİNATLAR

2.1-Kaza Halinde Çekici Hizmeti : Müşteri aracı kaza durumunda; sözleşme dahilindeki pakette belirtilen limitler dahilinde, pakette belirtilen servis tipi hangisi ise kazanın gerçekleşmiş olduğu mahaldeki en yakın servise çekilir.

2.2-Arıza Halinde Yerinde Onarım veya Çekici Hizmeti : Müşteri aracı arıza durumunda; sözleşme dahilindeki pakette belirtilen limitler dahilinde yerinde onarımı mümkün ise Tez Asistans tarafından arıza ekibi yönlendirmesi yapılır. Yerinde onarımının mümkün olmadığı durumlarda pakette belirtilen servis tipi hangisi ise kazanın gerçekleşmiş olduğu mahaldeki en yakın servise yine Tez Asistansın asiste ettiği anlaşmalı çekici firması tarafından çekilir.

2.3-Lastik Patlaması Durumunda Yerinde Onarım veya Çekici Hizmeti : Müşteri aracının lastiğinin patlaması durumunda; sözleşme dahilindeki pakette belirtilen limitler dahilinde yerinde onarımı mümkün ise Tez Asistans tarafından mobil lastik ekibi yönlendirmesi yapılır. Yerinde onarımının mümkün olmadığı durumlarda en yakın oto lastik tamircisine çekilir.

2.4-Yakıt Bitmesi Durumunda Çekici Hizmeti : Müşteri aracının yakıtı bitmesi halinde; sözleşme dahilindeki pakette belirtilen limitler dahilinde, En yakın yakıt istasyonuna çekilir.

2.5-Akü Bitmesi Durumunda Yerinde Onarım veya Çekici Hizmeti : Müşteri Aracının akü kaynaklı arızalanması veya akü bitmesi halinde, mümkün ise takviye ekibi yönlendirilir. Yerinde onarımının mümkün olmadığı durumlarda ise en yakın servise çekilir.

2.6-Çilingir Hizmeti : Müşteri Aracının kapısının kilitli kalması durumunda çilingir yönlendirmesi sağlanır. Çilingir işçilik gideri tez asistans tarafından karşılanır.

2.7-İkame Araç : Müşterinin aracının kaza sonucu servise çekilmesinden itibaren aracın onarımının 3 günü geçeceğinin anlaşılması halinde 3 günlük normal sınıf ikame araç hizmeti sağlanır.

2.8-Konaklama Hizmeti : Müşteri’nin ikamet ili dışında aracının kaza sonucu servise çekilmesinden itibaren onarımının 3 günü geçeceğinin anlaşılması halinde 3 günlük konaklama hizmeti tez asistans tarafından karşılanır

2.9-Seyahate Devam Bileti : Müşteri’nin ikamet ili dışında aracının kaza sonucu servise çekilmesinden itibaren onarımının 3 günü geçeceğinin anlaşılması halinde Müşteri dilerse konaklama veya ikame araç yerine seyahate devam bileti isteyebilir. Türkiye il sınırı içerisindeki ikamet iline seyahati için uçak bileti tez asistans tarafından temin edilir.

3-.KLOZLAR (ŞARTLAR)

3.1. İşbu sözleşmedeki teminatlar hizmetin alınmasından itibaren 7 gün sonra yürürlüğe girer ve ancak o zaman kullanılabilir.

3.2. MÜŞTERİ hizmet paket sözleşmesini TEZ ASİSTANS www.tezyolyardim.com sitesi üzerinden, 08502410136 iletişim hattı üzerinden, BAYİLERİNDEN, Genel Merkezden satın alabilir.

3.3. TEZ ASİSTANS 7/24 08502410136 iletişim numarası üzerinden hizmet verecek olup. “MÜŞTERİYİ” en yakın servise yetiştirmek için tüm imkanları kullanacaktır.

3.4. Tez Yol Yardım hizmet paketlerini Ruhsat sahibi, 1.dereceden akrabaları ve ruhsat sahibinin onayı ile teminat altına alınan aracı kullanan kişi yol yardım hizmet paketinden faydalanabilir.

3.5. Aracın Çekilmesi durumunda araçta oluşabilecek zararlar, SERVİSLER’İN vermiş olduğu zararlar Tez Yol Yardım sorumluluğunda değildir. Müşteri bunu peşinen kabul eder ve bu durumları SERVİS ile çözmeyi kabul eder.

3.6. Müşteriler tez asistans web sitesinde bulanan tüm araçlar için paket satın alabilir.

3.7. Yolcu taşımada kullanılan ticari taksi, minibüs, otobüs vb. araçların arızalanması kaza vb. durumlarda Tez Asistans sadece aracı en yakın servise çekecektir. müşterilerin seyahate devamı kesinlikle Tez Yol Yardım sorumluluğunda değildir. Yük taşımada kullanılan Kamyonet, kamyon Traktör vb. araçların arıza kaza vb. durumlarda Tez Asistans sadece aracı en yakın servise çekmekle sorumlu olup taşınan yükten sorumlu tutulamaz. Tez Asistans İkame araç, konaklanma, seyahate devam hizmetlerini sadece şahıs üzerine kayıtlı olan ve kullanım amacı hususi olan otomobil ve hafif ticari araçlar (Volkswagen Caddy, Fıat Doblo,Fıat Fiorino, Ford Connect, Ford Tourneo, Peugeut Partner Tepe, Peugeot Bipper, Citroen Berlingo, Renault Kangoo, Citroen Nemo, Daccıa Dokker vb. araçlar) için geçerli olup diğer tüm araçlar ticari araç kabul edilmiştir. Ticari araçlar 1 yıl geçerli olmak üzere toplam 4 defa çilingir ve kurtarıcı hizmetinden faydalanma hakkına sahiptir. Bu durumda hususi ve hafif ticari araçlar tüm hizmetlerden faydalanırken, ticari araçlar çekici ve çilingir hizmetinden faydalanmaktadır.

3.8. Müşterinin aracının onarılmasının 3 günü aşmasının tespiti durumunda 3 günlük konaklanma, seyehate devam bilet ücreti veya 3 günlük ikame araç teminatlarından biri talep edilebilir. Müşterinin bunlardan birini kullanması 2. Bir hizmet olarak nitelendirilecektir. Konaklanma ve ikame araç hizmeti aracın servise çekilmesinden hemen sonra ekspertiz veya anlaşmalı servislerimizin onarımın 3 günden fazla süreceğini bildirmesi üzerine kullandırılabilecek. Seyehate devam hizmeti 3. Günün sonrasında araç onarımı tamamlanmamış ise kullanılabilecek.

3.9 Tez Yol Yardım vereceği 3 günlük konaklanma hizmetini en fazla 5 yıldızlı otellerde/kahvaltı dahil olarak 2 kişi ile sınırlı verecek olup, konuma bağlı olarak otel yıldız sayısında azalma görülebilir.

3.10. İkame araç hizmetinin kullanılması 3 gün ile sınırlı olmakla beraber standart araç hizmeti sağlanılacaktır. Kesinlikle lüks araç kategorisi sağlanmamaktadır. Lüks araçların sağlanması durumunda sözleşmeye dahil edilecektir.

3.11. Tez Yol Yardım hizmeti teminatlar kapsamında olan çilingir hizmeti için sadece işçilik ücretini ödeyecek olup, Anahtar vb. giderlerden sorumlu değildir.

3.12.Tez yol yardım sadece teminat kapsamına alınan araç için hizmet verecek olup, farklı bir aracın poliçe teminatındaki aracının yerine çekilmesini kesinlikle kabul etmez. Böyle bir girişim sonucunda tüm yasal hakları saklıdır. Araca ait ruhsat, sigorta, araç resimleri vb. belgeler talep edilebilir.

3.13.MÜŞTERİ’NİN SERVİS’İ talep etmesi durumunda anında 1 hakkı düşmüş olur. SERVİS’İN gitmesini iptal etmesi bu sonucu değiştirmez. MÜŞTERİ bunu peşinen kabul eder.

3.14. Müşterinin uygulama dahilinde belirtilen koşullara ve Hukuka aykırı olarak sergilemiş olduğu hareketlerden ötürü TEZ ASİSTANS hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3.15. Aracın Çekilmesi durumunda araçta oluşabilecek zararlar, SERVİSLER’İN vermiş olduğu zararlar Tez Yol Yardım sorumluluğunda değildir. Müşteri bunu peşinen kabul eder ve bu durumları SERVİS ile çözmeyi kabul eder.

3.16. Müşterinin Aracının arızalması vb. durumlarda müşteri hizmetten faydalanmak istiyorsa o an TEZ ASİSTANS’ı araması ve hizmet talebinde bulunması gerekiyor. Aracı kendi imkanları ile çektikten sonra TEZ ASİSTANS’tan ücret talep edemez. Oluşan sorunlardan ötürü TEZ ASİSTANS’ı sorumlu tutamaz.

3.17. Müşterinin belirtilen koşullara aykırı davranması durumunda TEZ ASİSTANS müşterinin üyeliğini durdurma, sona erdirme hakkına sahiptir.

3.18. Paket başlangıç tarihinden önce her türlü arıza, kaza, lastik patlama, akü, yakıt vb. durumların varlığının tespit edilmesi halinde tez asistans aracı çekmemekte serbest olup, Bu tür durumların varlığı halinde tez asistansın tüm hukuki hakları saklıdır.

3.19. Aracın Çamura, bataklığa, kara sapması, kar, yağmur, çamur vb. kaynaklardan ötürü ilerleyemiyor olması, farların aydınlatmaması gibi durumlarda ve kurtarma, vinç gerektirecek durumlarda tez asistans sorumlu tutulamaz. Tez Asistans Sadece Paket içeriğindeki teminatlardan sorumludur. Araç çalışma ve yürüründe mekanik arızadan kaynaklı veya kaza olması halinde hizmet sağlanılıyor olup, yukardaki diğer sayılan haller teminat dışındadır.
Araç Sahibi vinç-Kurtarma hizmetini teminatlarına ek olarak almış ise hizmet tez asistans tarafından verilir. Hasarın meydana geldiği yerde yolun kapalı olması hallerinde Yol yardım hizmeti sağlanılamaz. Aracın hava şartları nedeni ile donma kaynaklı çalışmaması ve buna bağlı akü boşalması durumunda hizmet sağlanılamaz. Araç sahibi bunu peşinen kabul eder.

3.20. Hasar Geçiren araç için aynı olaydan kaynaklı ikinci bir hasar dosyası açmak ancak aradan 5 gün geçmesi halinde mümkündür.

3.21.Terör bölgesi ve özel güvenlik bölgesi ilan edilen "gkhh" olan bölgelerde hizmet sağlanılmayacaktır.

3.22.Yol yardım hizmet ödeneği ancak çağrı merkezimizden temin edilen ve Tedarikçilerimiz aracılığı ile yapılması durumunda mümkündür. Müşterinin kendi imkanları ile çektikleri araçlar için Tez Asistanstan ödeme talep edemez.

3.23. Tez Asistans; müşterinin gerçeğe aykırı beyanı, iyi niyeti suistimal gibi durumlarda sözleşmeyi tek taraflı fes etmeye yetkili olup, diğer haklarını saklı tutmaktadır.

3.24. Tez Asistans Paket içeriğindeki servise çekmek ile sorumlu olup, müşterinin ustasının en yakın serviste bulunmaması durumunda başka bir servise çekme işlemi sağlamayacaktır. Müşteri başka bir servise veya yetkili servise çekilmek istiyor ise aradaki farkı ödemekle yükümlüdür.

3.25. Tez Asistans; müşteriden "olay yeri resimleri, Araç ruhsatı, sözleşme örneği, Ehliyet vb." evrakları isteyebilir.

4-SONA ERME/HİZMETİN DEVRİ

Paket sahibi hizmeti satın alma tarihinden itibaren 7 gün içinde Paketteki teminatlarının hiç birinin kullanılmammış olması şartı ile cayma hakkına sahiptir. Aracın Satılması durumunda Araç satış sözleşmesinin iletilmesi şartı başvuru tarihi baz alınarak %35 ten az olamak üzere hizmet bedeli + 30 gün + kullanılan gün düşürülerek geri kalan tutar iade edilir. Sözleşme bitiş tarihinden sonra başvurular kabul edilmeyecek iptal işlemi sağlanılmayacaktır. Araç Satışından İptalin kabul edilmesi için Paket süresince pakette bulunan teminatlardan hiç birinin kullanılmamış olması gerekmektedir. Paket süresince hizmet sağlanılmış ise paket iptal edilemez.